separator  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. separator  masz pytanie
zadzwoń
692786759

Czym kierować się przy wyborze dachówki ceramicznej? Cenne wskazówki dla inwestorów.

Szukasz idealnego pokrycia dachu, które nie tylko wytrzyma próbę czasu, ale też będzie rewelacyjnie prezentować się na budynku? Dachówki ceramiczne to idealne rozwiązanie dla Ciebie! Jednak jakie kryteria wziąć pod uwagę przy wyborze dachówek ceramicznych? Poznaj najważniejsze czynniki, by podjąć właściwą decyzję!

Zwróć uwagę na wygląd budynku

Kształt dachówki to jedna z pierwszych kwestii, na którą należy zwrócić uwagę. Sprawdź, jaki styl architektoniczny posiada Twój dom i dopasuj do niego odpowiednią formę dachówki ceramicznej. Dostępne są warianty płaskie, półfaliste oraz faliste. W przypadku budynków nowoczesnych warto postawić na proste formy natomiast dla rezydencji w stylu rustykalnym lepsze będą dachówki o krągłym kształcie. Kolejnym ważnym aspektem jest dobór rozmiaru dachówki. Musisz wziąć pod uwagę indywidualne preferencje, wizerunek budynku oraz możliwości finansowe.

Nasza firma, zlokalizowana w Koninie, oferuje wysokiej jakości dachówki ceramiczne. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty i zapewniamy, że wybór dachówek ceramicznych to decyzja na wiele lat!

Pozostałe czynniki - kolor dachówki oraz nachylenie dachu

Jeśli lubisz żywe kolory, możesz wybrać dachówki o wyraźnych barwach. Warto wcześniej spojrzeć na inne domy i sprawdzić, czy dany odcień pokrycia dachowego odpowiada Twoim potrzebom. Kolor dachu należy dobrać do elewacji, by uzyskać estetyczny efekt końcowy. Weź pod uwagę, że dach ma Ci posłużyć przez wiele lat. Wybierz odcienie, które będą odpowiednie pod względem koloru elewacji i otoczenia budynku.

Równie ważną rzeczą jest nachylenie dachu. Nachylenie połaci dachowej ma wpływ na wybór kształtu i rodzaju dachówki. W przypadku stromych połaci lepsze są mniejsze formaty dachówek, dla łagodnych spadków najlepiej wybrać większe elementy.