separator  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. separator  masz pytanie
zadzwoń
692786759

Jak prawidłowo dbać o blachodachówkę, aby służyła przez wiele lat?

Blachodachówka to pokrycie dachu, które od lat cieszy się popularnością ze względu na swoją niezawodność i trwałość. Aby jednak móc skorzystać z tych zalet, konieczne jest odpowiednie dbanie o dach. Ten element budynku jest bowiem szczególnie narażony na niekorzystne czynniki atmosferyczne. Jak zadbać o dach we właściwy sposób? Sprawdź koniecznie!

Utrzymywanie dachu w czystości

Jednym z najważniejszych czynników wpływających na trwałość blachodachówki jest jej regularne czyszczenie. W tym celu warto skorzystać z myjki ciśnieniowej, która zmyje z dachu zabrudzenia oraz resztki liści i gałęzi. Ważne jest, aby użyć odpowiednio dopasowanej siły strumienia wody, by nie uszkodzić pokrycia. Systematyczne usuwanie zanieczyszczeń ułatwia swobodny spływ wody. Do mycia dachu można użyć specjalistycznych środków, które są delikatne dla poszycia.

Nie bez znaczenia jest wykonanie dachu z odpowiednich materiałów, przez doświadczonych specjalistów. Firma Dach-Partner Sp. z o.o. w Koninie dostarcza wysokiej klasy blachodachówki, które służą użytkownikom przez wiele lat. Sprawdź naszą ofertę, zapraszamy! 

Przegląd i konserwacja pokrycia dachowego

Kolejnym ważnym elementem w dbaniu o blachodachówkę  regularne przeglądy. Dzięki nim można szybko wykryć ewentualne uszkodzenia takie jak pęknięcia, przetarcia czy luzy poszczególnych elementów. Dach warto naprawiać na bieżąco, najlepiej, by wszelkie usterki eliminował doświadczony fachowiec. Będzie on wiedział, jak sprawić, aby dach był w pełni funkcjonalny i nie stwarzał zagrożenia dla mieszkańców budynku.

Dokładnie obejrzeć należy również obróbki blacharskie takie jak rynny, komin i opaski wentylacyjne. W przypadku odkrytych elementów drewnianych warto zwrócić uwagę na ich stan i ewentualne oznaki zgnilizny lub szkodników.