separator  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. separator  masz pytanie
zadzwoń
692786759

Czy cegła klinkierowa jest trwała?

Wykończenie domu czy mieszkania to spore wyzwanie. Wybór produktów, które będą trwałe, a przy tym estetyczne nie jest łatwy. Jednym z materiałów wykończeniowych, który cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków, jest cegła klinkierowa. Wiele osób zastanawia się, czy jest trwała i czy warto w nią zainwestować. W dzisiejszym wpisie odpowiemy na to pytanie i omówimy, czym wyróżnia się cegła klinkierowa.

Czym właściwie jest cegła klinkierowa i co można z niej zrobić?

Na początek warto krótko wyjaśnić, czym właściwie jest cegła klinkierowa. Jest to rodzaj cegły naturalnej produkowany z mieszaniny piasku i gliny. Produkt jest wypalany w 1000 stopni Celsjusza i cieszy się ogromną popularnością podczas wykańczania mieszkań czy domów. Co ciekawe, można ją wykorzystywać zarówno do wykańczania wewnętrznych, jak i zewnętrznych elementów budynków. Do głównych zastosowań cegły klinkierowej możemy zaliczyć:

  • wykończenie elewacji,
  • wykończenie schodów zewnętrznych,
  • stworzenie ogrodzenia,
  • pokrycie kominka,
  • stworzenie ozdoby ścian w projektach loftowych czy industrialnych.

Szerokie zastosowanie cegły klinkierowej wynika nie tylko z jej właściwości, ale również tego, że jest dostępna w wielu wariantach kolorystycznych. Antracyt, biel czy grafit to tylko niektóre barwy, dzięki którym można sprawić, że blachodachówka czy drzwi zewnętrzne będą się prezentować naprawdę ciekawie na tle elewacji.

Czym się wyróżnia cegła klinkierowa i czy jest trwała?

Jedną z najważniejszych kwestii, nad którymi zastanawiają się osoby planujące zakup cegły klinkierowej, jest ta, czy materiał jest wytrzymały. Warto wiedzieć, że dzięki wypalaniu w wysokiej temperaturze, cegła wyróżnia się trwałością i odpornością na działanie czynników atmosferycznych. Oprócz tego jest mrozoodporna i niepalna. Dodatkowo cegła klinkierowa wyróżnia się niską nasiąkliwością, co w praktyce oznacza, że nadaje się do zmywania. Warto zainwestować w ten materiał z uwagi na jego walory estetyczne, a także na to, że posłuży przez wiele lat bez względu na to, czy będzie wykorzystany wewnątrz, czy na zewnątrz budynku.