separator  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. separator  masz pytanie
zadzwoń
727903727

Aktualności

dach

Po czym poznać dobrego dekarza?

W trakcie budowy domu można natknąć się na niespodziewane wydatki, czy innego rodzaje komplikacje. Ze względu na co niektórzy inwestorzy mogą pokusić się o to, aby pewne prace budowlane wykonać wyłącznie we własnym zakresie – oczywiście chcąc w ten sposób zaoszczędzić nieco gotówki. Najczęściej jednak okazuje się, że próby tego typu kończą się wezwaniem fachowca, który ma za zadanie dokończyć lub poprawić wcześniej wykonaną pracę.

Czytaj więcej...

wełna

Najlepsze systemy dociepleń

Jednym z istotniejszych etapów budowy domu jest wykonanie docieplenia budynku. Prace te są niezwykle ważne, szczególnie gdy pod uwagę weźmiemy temperatury panujące podczas okresu zimowego. Odpowiednio docieplony dom zapobiega nadmiernej utracie ciepła, co wpływa oczywiście na poprawę komfortu, a także obniżenie zapotrzebowania energetycznego niezbędnego do ogrzania budynku. Przekłada się to na ograniczenie kosztów energii oraz konieczności ciągłego dogrzewania pomieszczeń, co z kolei ma duże znaczenie w kontekście ochrony środowiska. Zapoznaj się z poniższym tekstem, by dowiedzieć się więcej na temat popularnych systemów dociepleń oraz ich parametrów użytkowych.

Czytaj więcej...

drzwi bez ościeżnica

Drzwi bez ościeżnic - hit w aranżacji wnętrz

Znaczenie drzwi w aranżacji wnętrz jest bez wątpienia ogromne. Odpowiednio dobrane drzwi, dopasowane do stylu wnętrza, potrafią stworzyć harmonijną i wyjątkową przestrzeń, która będzie cieszyć oko domowników oraz ich gości. Dużą popularnością cieszą się tzw. drzwi bez ościeżnic. Dowiedz się, w jakich miejscach się sprawdzą i co sprawia, że zbierają wiele pochlebnych opinii.

Czytaj więcej...

cegły

Zastosowanie pustaków ceramicznych

Decydując się na budowę domu, należy wybrać szereg materiałów, które zostaną wykorzystane na każdym etapie prac. Z uwagi na to, że jedną z pierwszych czynności podczas wznoszenia obiektów jest stawianie murów, na początku warto określić, jakie elementy się do tego przydadzą. Obecnie coraz częściej zdarza się tak, że inwestorzy zamiast tradycyjnych bloczków betonowych decydują się na zakup pustaków ceramicznych. Czym się charakteryzują i do czego można je wykorzystać podczas budowy domu?

Czytaj więcej...

cegła klinkierowa

Czy cegła klinkierowa jest trwała?

Wykończenie domu czy mieszkania to spore wyzwanie. Wybór produktów, które będą trwałe, a przy tym estetyczne nie jest łatwy. Jednym z materiałów wykończeniowych, który cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków, jest cegła klinkierowa. Wiele osób zastanawia się, czy jest trwała i czy warto w nią zainwestować. W dzisiejszym wpisie odpowiemy na to pytanie i omówimy, czym wyróżnia się cegła klinkierowa.

Czytaj więcej...

drzwi

Jak wybrać drzwi zewnętrzne?

Drzwi zewnętrze to nie tylko wizytówka domu, ale też ochrona przed działaniem czynników zewnętrznych oraz zabezpieczenie przed włamaniem. Dlatego wybierając drzwi zewnętrzne, warto zwrócić uwagę na trzy najważniejsze parametry, czyli termoizolacyjność, odporność na włamanie i ochronę akustyczną.

Czytaj więcej...