separator  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. separator  masz pytanie
zadzwoń
692786759

Jak wybrać drzwi zewnętrzne?

Drzwi zewnętrze to nie tylko wizytówka domu, ale też ochrona przed działaniem czynników zewnętrznych oraz zabezpieczenie przed włamaniem. Dlatego wybierając drzwi zewnętrzne, warto zwrócić uwagę na trzy najważniejsze parametry, czyli termoizolacyjność, odporność na włamanie i ochronę akustyczną.

Funkcje drzwi wejściowych do domu

Drzwi zewnętrzne chronią dom przed utratą ciepła, co ma szczególne znacznie podczas chłodniejszych, zimowych czy jesiennych dni. Ponadto drzwi stanowią barierę przed mrozem, deszczem, wiatrem oraz innymi niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi, a także hałasem dobiegającym z ruchliwej ulicy. Zapewniają również komfort termiczny i często są wizytówką domu. Nie można również zapominać o jednej z ważniejszych funkcji drzwi zewnętrznych, czyli funkcji ochronnej. Skrzydła drzwi wyposażone w wielopunktowe zamki zabezpieczają przed włamaniem i sprawiają, że domownicy mogą czuć się bezpiecznie.

Drzwi zewnętrzne – jaki materiał wybrać?

Na ryku dostępne są drzwi wejściowe wykonane z drewna, aluminium, tworzywa sztucznego (PCV) lub stali. Wybór tworzywa zależy od indywidualnych preferencji, ale również powinien być dostosowany do elewacji lub stylu zabudowy. Drzwi drewniane są efektowne, mają dobre parametry izolacyjne, chronią przed przenikaniem dźwięków z zewnątrz, ale w porównaniu z drzwiami z innych tworzyw wymagają impregnacji. Stalowe drzwi zewnętrzne są bardziej odporne na czynniki atmosferyczne, jak deszcz, śnieg czy wiatr. Mają jednak niższy wskaźnik przepuszczalności cieplnej, ale są wytrzymałe i trwałe. Drzwi wykonane z PCV cechują się dobrymi parametrami dźwiękoszczelnymi i termoizolacyjnymi. Są tańsze niż drzwi wykonane z innych materiałów, można je łatwiej utrzymać w czystości, ale są podatne na odkształcenia powstałe na skutek działania wysokiej temperatury.