separator  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. separator  masz pytanie
zadzwoń
692786759

Jak wybrać drzwi zewnętrzne do domu?

Wybór drzwi do domu jednorodzinnego nie zawsze jest łatwym zadaniem. Pod uwagę należy wziąć wiele cech drzwi, aby kupić produkt, który będzie w stu procentach spełniał nasze oczekiwania.

Wygląd drzwi

Drzwi oczywiście muszą pasować do stylu domu. Do domów tradycyjnych zazwyczaj wybierane są drzwi bardziej zdobne, z frezami i żłobieniami, a czasami też niesymetrycznymi przeszkleniami. Z kolei do nowoczesnych domów lepiej pasują drzwi minimalistyczne i surowe, bez zbędnych zdobień. Kolor drzwi powinien współgrać nie tylko z fasadą domu, ale też oknami i dachem.

Parametry techniczne

Drzwi zewnętrzne mogą cechować się różnymi parametrami technicznymi. Obecnie ogromną wagę przykłada się do izolacyjności cieplnej drzwi. Im mniej będą one wypuszczać ciepła z domu, tym lepiej. Mimo iż drzwi o dobrych parametrach termoizolacyjności mogą być droższe niż zwykle drzwi, różnica w cenie z pewnością zwróci nam się w postaci niższych rachunków za ogrzewanie domu. Warto również dowiedzieć się, jakie dany model drzwi ma parametry izolacji akustycznej. Są one bardzo ważne, zwłaszcza wtedy, gdy nasz dom stoi w głośnej okolicy lub blisko sąsiadów. Drzwi o dobrej izolacyjności akustycznej sprawią, że w domu będzie cicho i spokojnie, a ciekawscy sąsiedzi nie będą mogli podsłuchiwać naszych rozmów. Kolejną ważną cechą jest to, jak mocno nasze drzwi będą chronić nasz dom. Oczywiście najtrudniejsze do sforsowania dla złodzieja są drzwi antywłamaniowe wysokiej jakości. Warto przy tym zwrócić uwagę na przeszklenia w drzwiach. Oczywiście są one wykonane z bardzo odpornego na zniszczenie szkła, jednak w opinii ekspertów bezpieczniejsze są drzwi bez przeszkleń. Warto też sprawdzić, jak dany model drzwi został wyposażony w uszczelki. Drzwi od czołowych producentów są skonstruowane tak, by nie dało się nimi głośno trzaskać. Decydując się na tanie drzwi, koniecznie przyjrzyjmy się ich wykonaniu. Jeśli są wykonane niechlujnie, a jakość materiałów pozostawia wiele do życzenia, lepszym pomysłem będzie poszukanie innego modelu.