separator  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. separator  masz pytanie
zadzwoń
692786759

Po czym poznać dobrego dekarza?

W trakcie budowy domu można natknąć się na niespodziewane wydatki, czy innego rodzaju komplikacje. Dlatego niektórzy inwestorzy mogą pokusić się o to, aby pewne prace budowlane wykonać wyłącznie we własnym zakresie – oczywiście chcąc w ten sposób zaoszczędzić nieco gotówki. Najczęściej jednak okazuje się, że próby tego typu kończą się wezwaniem fachowca, który ma za zadanie dokończyć lub poprawić wcześniej wykonaną pracę.

Usługi dekarskie powinny być powierzane wykwalifikowanym specjalistom. Dekarstwo wiąże się także z bardzo dużym ryzykiem zawodowym, jakim jest oczywiście praca na wysokościach. Zlecając pracę doświadczonemu dekarzowi, dbamy nie tylko o dobrze wykonaną pracę, ale także o swoje zdrowie i życie.

Cechy dobrego dekarza – po czym poznać profesjonalistę?

Jak wybrać odpowiedniego fachowca do wykonania dachu? Po czym rozpoznać, że mamy do czynienia z amatorem, czy też z doświadczonym dekarzem? Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na to, że najlepszą reklamą specjalisty jest krążąca o nim opinia. Sprawa jest o tyle łatwiejsza, jeżeli jest to fachowiec z tzw. polecenia, który wykonywał wcześniej prace będące przedmiotem zainteresowania nowego klienta.

Pod uwagę warto wziąć także cenę, jaką proponuje wybrany dekarz. Wiadomo, że każdy doświadczony wykonawca dobrze ceni swoje usługi. Jest to szczególnie istotne w przypadku firm, które nie oszczędzają na produktach, mają wieloletnie doświadczenie oraz wykorzystują w swoje pracy sprawdzone marki i techniki dekarskie. Decydując się na najtańszą ofertę, należy liczyć się z ryzykiem, że fachowiec, który będzie się podejmował realizacji, np. nie przewidział wszystkich aspektów przy dokonywaniu wyceny.

Ważne jest również, aby osoba, która podejmie się realizacji dachu, dysponowała niezbędnymi dokumentami potwierdzającymi jej legalną działalność i umożliwiającymi wystawienie rachunku za wykonaną pracę. Faktura za wykonaną usługę będzie stanowić dowód wykonania oraz rękojmię będącą podstawą do ewentualnej reklamacji.

Praca wre – jak pracuje dobry dekarz?

Po ustaleniu warunków i podpisaniu umowy, następuje czas na samą realizację. Inwestor zazwyczaj skupia swoją uwagę głównie na postępach wykonawcy. Warto jednakże zwrócić uwagę również na pozostałe aspekty, które pozwolą ocenić, czy wybór dekarza był słuszny. Dobry fachowiec będzie dbał o utrzymanie porządku w trakcie pracy, jak i na koniec „dniówki”. Będzie informował z wyprzedzeniem o wszelkiego rodzaju utrudnieniach lub nowym zapotrzebowaniu na materiały. Choć to może wydawać się oczywiste, nie zawsze tak jest – konieczne trzeba zwrócić uwagę na to, czy zatrudniony wykonawca przestrzega przepisów BHP.